Яким буде ринок землі України – прогнози провідних фахівців галузі

Ресурси чорноземів України — одні з найбільших в світі — давно привертають увагу як вітчизняних, так і зарубіжних гравців. Охочих купити багато, але перешкодою є законодавча заборона на торгівлю сільськогосподарськими землями. На думку деяких експертів, відкриття ринку може викликати соціальну катастрофу.

Україна: чи знімуть заборону на торгівлю землею?

Суперечки  про лібералізацію ринку землі сільськогосподарського призначення на Дніпрі все більше розпалюються. Поки цього не дозволяє мораторій на торгівлю землями сільськогосподарського призначення, який продовжується з року в рік.

Ринок земель в Україні працюватиме з використанням електронних аукціонів

Електронна система державних закупівель Прозорро, яка працює в Україні з 2016 року, виявляється одним із успіхів реформ, запроваджених владою після 2014 року. І хоча, звичайно, можна вказати на її недоліки, безсумнівно, слід зазначити, що система є інноваційною та інноваційною, але перш за все її економічним ефектом та економією значних фінансових ресурсів. З одного боку, учасники тендеру отримують можливість отримувати кращі пропозиції, з іншого боку, учасники тендеру отримують кращий доступ та більш рівні умови для участі у державних закупівлях, що сприяє стимулюванню конкуренції.

Запуск ринку земель сільськогосподарського призначення з використанням майданчиків Prozorro.Sale

Нова електронна система мала стати основою для впровадження реформи державних закупівель. Ідея цього полягала в тому, щоб запровадити прозору систему, доступну кожному, яка підлягає соціальному моніторингу, яка максимально обмежує можливості довільних рішень та впливу на результати тендерів. Влада та чиновники залучали до роботи представників бізнесу, а також неурядових організацій та незалежних експертів.

В результаті була розроблена електронна тендерна система — Прозорро. Закон про державні закупівлі, який дав йому правову основу, був прийнятий парламентом у грудні 2015 року та набув чинності 1 серпня 2016 року. У лютому 2015 року система була протестована в рамках пілотних проектів, і вона була повністю впроваджена в 2016 (у два етапи — з 1 квітня та повністю з 1 серпня).

 Прямо зараз, зареєструвавшись на одній з електронних платформ https://uub.in.ua/post/StartrinkuzemlvUkranrealzatsyacherezelektronnauktsoni_1 ви можете придбати сільськогосподарську ділянку. Вони продаються разом з іншими активами, що належать невдалим банкам. Добре навчені фахівці допоможуть підготувати необхідний пакет документів, а також надають юридичну підтримку на кожному етапі аукціону.