Вигода електронних відкритих аукціонів

На електронних торгівельних майданчиках (ЕТМ) здійснюється продаж об’єктів нерухомості, земельних ділянок, необробленої деревини та багато чого іншого. Крім придбання тут є можливість оренди нерухомості, земельних наділів, автомобілів та навіть залізничних вагонів. Більш детально про усі види лотів, що виставлені в системі Прозорро.Продажі, можна дізнатися на сайті УУБ – sale.uub.com.ua.

На ЕТМ продається майно будь-якої форми власності, але для реалізації державного майна використання цих майданчиків є обов’язковим. Наприклад, для того, щоб продати деревину, державне лісове господарство повинно обрати ЕТМ, зареєструватися на ньому та створити лот. У лоті потрібно указати детальний опис деревини, її об’єм, початкову вартість та розмір гарантійного внеску (зазвичай він становить 5% від вартості). Після цього система назначить дату та час проведення аукціону і на це не може вплинути ніхто.

Чому електронні аукціони є вигідними

Раніше для участі в торгах необхідно було спочатку отримати запрошення, так як вигідні лоти зазвичай продавалися серед «своїх». Із-за цього в країні існували сірі схеми продажу держмайна, на основі яких воно продавалося по заниженій вартості тим, хто давав хабарі.

З введенням електронних відкритих торгів для таких махінацій місць не залишилося. На ЕТМ ніхто не може домовитися між собою чи дати хабар, так як дані усіх учасників аукціону залишаються закритими до визначення переможця. Лише після того, як торги закінчаться, а система визначить переможця, інформація про нього та інших стане відомою.

Вигода електронних аукціонів для покупців в тому, що у них з’явилась можливість позмагатися за цікавий лот на рівних умовах. Тут ніхто не може вплинути на хід торгів та на їх результат, так як система працює автоматично.

Перевага електронних торгів для продавців в тому, що тепер їм не потрібно довго шукати покупця, так як в системі Прозорро.Продажі зареєстрована велика кількість потенційних покупців, які відслідковують появу нових цікавих лотів, які хотіли б придбати.

В свою чергу електронні відкриті торги є вигідними і для держави, якій нарешті вдалося позбавитися багатьох сірих схем продажу держмайна. Таким чином, переваги електронних торгів є для усіх учасників.

Що продається на електронних торгах

Через систему онлайн аукціонів, що проводяться відкрито, держава продає будь-яке майно: приміщення, що не використовуються, будівлі, споруди, що не були добудовані, земельні ділянки, вторинну сировину, деревину, права вимоги за кредитами та багато іншого. Незалежно від виду майна, принцип його продажу є однаковим. Наприклад, дізнатися про те, як продається деревина з верхнього складу, можна тут https://sale.uub.com.ua/ru/news/derevyna-z-verhnqogo-skladu-prodajetqsya-v-systemi-prozorro-sale. Тут знаходиться багато цікавої інформації щодо продажу держмайна та майна комунальної форми власності. Для придбання лоту потрібно спочатку зареєструватися на електронній торгівельній платформі.