Придбайте пиломатеріали на офіційному сайті Prozorro

З 1 лютого 2020 року можливо купувати пиломатеріали в Україні на повністю прозорих електронних аукціонах Prozorro.Sale. На подібні нововведення уряд штовхнув високий рівень корупції у цій галузі. Разом із незаконною вирубкою лісів через продаж деревини за непрозорими схемами держава щорічно втрачала мільярди гривень. Зареєструвавшись на електронному сайті ueex.com.ua, ви зможете регулярно контролювати актуальну ціну на пиломатеріали, і в найвигідніший час купувати високоякісну сировину.

Як відбувається продаж пиломатеріалів за новими правилами

Для вітчизняних лісопилок пиляні матеріали є хорошою сировиною для виробництва різних пиляних виробів. Їх ще називають пиломатеріалами – вони мають стандартизовані розміри, і головна відмінність від лісу полягає в наявності принаймні 2 рівних сторін, паралельних одна одній.

Залежно від типу, на електронній платформі «Української енергетичної біржі» ціни на пиломатеріали різняться. Тут вони представлені двома великими групами: ліс-кругляк та пиляні матеріали. До останніх належать дошки, балки, чверті, шпон, бруси, плити, плита та заготовки.

Для виробництва пиломатеріалів підприємство повинно бути оснащене спеціальними пилками та установками стрічкової пилки. На сайті https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/kuplu-pilomaterial-na-ofitsijnomu-majdanchiku-prozorroprodazhi/ активно ведеться продаж пиломатеріалів, отриманих практично з будь-якої деревини. Наприклад, хвойні дерева (сосна, ялина, модрина) кращі за будь-які інші, придатні для капітального будівництва та виготовлення несучих конструкцій.

Раніше, намагаючись придбати деревину, деревообробники стикалися з більшістю перешкод:

  • Лісгоспи безпідставно завищували вартість заготовленої сировини, а механізм формування кінцевої ціни залишався непрозорим;
  • навіть після завершення операції клієнти не мали жодних гарантій того, що доставка буде виконана вчасно або вони отримають товари необхідної якості;
  • інформація про продаж пиломатеріалів ніде заздалегідь не озвучувалась – таким чином усувалося будь-яке суперництво.

З передачею частини тендеру на грубу деревину на електронні майданчики Prozorro, учасники нарешті отримали можливість сумлінно змагатися за обрані лоти.