Для чого можуть проводитися комерційні відкриті торги в ПроЗорро

Якщо говорити про створення системи ПроЗорро, то на той момент основна ідея даного проекту полягала в тому, щоб зруйнувати всі корупційні схеми, які були сформовані в сфері державних закупівель. Система тендерів дала змогу це реалізувати і всі процедури, що проводяться з використанням державних коштів, стали значно зрозумілішими й прозорішими в порівняні з тим, як це виглядало до 2015-го року включно.

При цьому, з часом подібний формат став цікавити не лише державні установи й компанії, в яких не було іншого вибору, але й комерційні організації, які не зобов’язані проводити закупівлі в ПроЗорро.

Сьогодні, велика кількість компанії активно користуються товарними біржами та електронними майданчиками, що дають їм змогу проводити досить серйозні закупівлі. Більш того, часто, саме комерційні установи проводять більш серйозні та масштабні закупки в системі ПроЗорро і це стосується не лише придбання певних товарів, але й отримання послуг і навіть виконання робіт.

Для більш детального ознайомлення з ситуацією на ринку товарних бірж України, ви можете перейти за посиланням https://gazeta.ua/articles/economics/_v-ukrayini-zapracyuvav-rinok-tovarnih-birzh-teper-vin-konkuruye-z-prozorroprodazhi/1057063 й дізнатися більше актуальної інформації, яка може бути для вас цікавою та навіть корисною.

Для виконання яких завдань можуть проводитися комерційні закупівлі

Як вже згадувалось раніше, є декілька основних цілей, коли може бути справді доцільно використовувати товарні біржі у випадку з комерційними установами. Це стосується всіх майданчиків, включаючи УУБ.

  1. Економічний фактор – в даному випадку, ми говоримо про можливість правильного використання фінансів. Участь в електронних торгах та закупівлях – це реальна можливість знизити рівень витрат, коли мова йде про постачання якихось товарів або ж виконання робіт. Все що потрібно для цього зробити – це підготувати оголошення про пошук виконавця певних робіт. Далі, з отриманого переліку пропозицій організатор закупівель може обрати найбільш економічну вигідний варіант;
  2. Стратегічний фактор – часто, організатори не роблять акцент на тому, щоб зекономити на одному конкретному замовлені. Частим явищем є ситуації, коли компанії беруть участь в торгах для того ,щоб знайти постійних замовників, з якими можна буде активно співпрацювати й після виконання основного замовлення. Сам формат є досить простим і достатньо лише організувати один тендер й виконати всі вимоги замовника, чого вже буде достатньо для того, щоб зацікавити його в подальшій співпраці. 
  3. Створення ланцюжка постачань – в даному випадку ми говоримо про ще один економічний фактор, але в цьому випадку акцент робиться на максимальну вигоду, яку можна отримати на конкретному часовому відрізку.

Варто зазначити, що для зручності можна користуватися агрегаторами торгів, що дають реальну можливість спростити процес участі в торгах й зробити цю процедуру максимально прозорою та зрозумілою.

Чому можуть дискваліфікувати учасника ПроЗорро

Основна вимога до всіх користувачів, які бажають взяти участь в торгах – це дотримання всіх основних вимог та правил. 

Тому, коли один з цих пунктів порушується, учасник може бути відсторонений від участі в електронних торгах.

Це може статися по одній з наступних причин:

  • Недотримання часових рамок та невчасне подання документів, заявки або ж інформації про компанію;
  • Порушення правил та вимог, які діють відносно всіх користувачів, які беруть участь в торгах;
  • Неправильне оформлення заявки, наявність помилок або ж надання документів, інформація в яких не є достовірною;
  • Спроба участі в торгах з використанням тіньових схем.

Система ПроЗорро – це основний орган, що контролює всі ці процеси і не дає можливості порушувати будь-які діючі правила. Тому, варто спочатку ознайомитися зі всіма основними вимогами, а вже потім надсилати свою заявку для участі в електронних торгах.

Коли варто скористатися вкладкою Інфобокс в ПроЗорро

Часто, учасники торгів зіштовхуються з ситуаціями, коли їм потрібно отримати відповідь на якесь з питань, але в них немає можливості це зробити.

В такому випадку, досить зручним та простим у користуванні інструментом є сервіс Інфобокс. Це розділ, який має безпосереднє відношення до системи ПроЗорро і саме тут користувачі можуть отримати доступ до справді корисної та актуальної інформації.

Все що потрібно зробити – це зайти на сервіс інфобокс і знайти те питання, що є для вас справді цікавим. Далі, ви зможете більш детально ознайомитися з тими аспектами, що викликали у вас запитання та без додаткових проблем взяти участь в державних або ж комерційних торгах, дотримуючись всіх основних правил та вимог ПроЗорро.